Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2014

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΔΙΑΜΑΝΤΗ!

Η οικογένεια του ΑΟ Άσκρης εύχεται περαστικά στον Διαμάντη Ζαχαρία, ο οποίος τραυματίστηκε - ευτυχώς όχι τόσο σοβαρά- στο παιχνίδι απέναντι στο Παύλο και θα μείνει εκτός αγωνιστικής δράσης στα επόμενα παιχνίδια. Διάστρεμμα β΄βαθμού ήταν η διάγνωση, τη στιγμή που όλοι φοβήθηκαν κάτι χειρότερο. Το αγωνιστικό κομμάτι πέρασε σε δεύτερη μοίρα με την ομάδα της καρδιάς μας να ισοπεδώνει στο δεύτερο ημίχρονο τον αντίπαλό της με σκορ 7-2!! Στο ημίχρονο το αποτέλεσμα ήταν 1-0, ενώ το Παύλο είχε προσωρινά ισοφαρίσει στο 55΄. Πλέον ο ΑΟ Άσκρης φιγουράρει στην τιμητική 4η θέση, ενώ είναι στο χέρι μας να μείνουμε εκεί μέχρι το τέλος. Αξίζει να σημειωθεί, ότι διαθέτουμε πλέον τη δεύτερη καλύτερη επίθεση στον όμιλο. Τα γκολ της ομάδας μας πέτυχαν οι: Χολιασμένος Βαγγέλης 2, Ρουσέτης Ηλίας, Μακρής Δημήτρης και χατ-τρικ ο μεγάλος άτυχος Διαμάντης. Επόμενο παιχνίδι το Σάββατο 8/3 απέναντι στον Θεσπιακό εντός έδρας. Η σύνθεση της ομάδας μας: Βόζης, Στεργίου, Πέππας Ντ, Κοροπούλης Τ, Τζανόπουλος Λ, Μακρής, Τζέλα, Ρουσέτης Ηλ, Χολιασμένος Β, Ζαχαρίας, Κοροπούλης Δ. Έπαιξαν και οι: Παπαπαναγιώτου Σ, Χρήστου Σπ του Λ και Γκούμας Θ. Στον πάγκο ήταν και οι: Χρήστου Σπ και Χολιασμένος Δ.