Τρίτη 21 Οκτωβρίου 2014

Κοιτάμε το επόμενο..

Δεν κατάφερε να πάρει κάτι η ομάδα μας από το παιχνίδι της Κυριακής στο Καπαρέλι. Η εικόνα του αγώνα ήταν διαφορετική, αλλά ο Ελλοπιακός εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο κάποιες στιγμές αδράνειας της άμυνας και πήρε τους τρεις βαθμοιύς, επικρατώντας με 2-0. Η ομάδα μας αντίθετα δεν εκμεταλλεύτηκε ούτε τις ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου με κορυφαία το δοκάρι σε σουτ του Ευ. Χολιασμένου από τα δεξιά της περιχής, αλλά ούτε και του δευτέρου ημίχρονου με κορυφαία το χαμένο πέναλτι λίγο πριν το τέλος. Στη φάση του πέναλτι έπρεπε να αποβληθεί και ο αντίπαλος παίκτης, αφού σχεδόν απέκρουσε τη μπάλα με τα χέρια, αλλά αυτό μικρή σημασία έχει πλέον. Κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι με τα Δερβενοχώρια στο χωριό μας, το Σάββατο 25/10 και ώρα 14.00.